Výměna studentů s holandskou školou

Ve dnech 8. až 13. října 2017 jsme s žáky kvart, kvint a prvního ročníku vyrazili do Nizozemska na výměnný pobyt se školou Isendoorn College z Warnsveldu.

Prožili jsme zajímavý týden, náš program byl doslova nabitý událostmi. Studenti zakusili život  v nizozemských rodinách, seznámili se s fungováním školy, poznali její okolí, prohlédli si malebné městečko Zutphen, projížděli na šlapadlech kanály v Amsterdamu, uhýbali kolům tamtéž, navštívili muzeum Anny Frankové ... Mnozí zjistili, že jezdit každý den na kole je zábava (na té jejich rovince :-) ), jiní z cyklojízdy moc nadšení nebyli (ani na té jejich rovince :-( ). Ochutnali jsme holandské sýry (starý, mladý, uleželý), pravé holandské oplatky Stoopwafel a místo rohlíku s nutellou snídali žáci rohlík s „hagelslagem“, ale hlavně procvičovali angličtinu.  Žáci obou škol společně pracovali na projektu Člověk a voda (Man and water).

Nyní se už těšíme na červen, kdy holandští přátelé přijedou k nám do Karlových Varů a my jim pro změnu ukážeme, že se dá chodit dál než od stojanu na kola ke škole a zpět :-) Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Děkujeme Magistrátu města Karlovy Vary za finanční podporu výměnného projektu.

Lucie Štatská