Všemi smysly vnímat společné tradice (19.-21.09.2017)

Projekt česko-německé spolupráce mezi Prvním českým gymnáziem a Lessing-Gymnasium Plauen úspěšně pokračuje i v tomto školním roce. Němčináři ze třídy V4.A přivítali minulý týden svoje známé z Lessingova gymnázia, se kterými se seznámili na jaře při svém výjezdu do Saska.

Program podzimního setkání byl pestrý – městská hra ve skupinách a pěší túra po pamětihodnostech Karlových Varů, společná večeře, sportování a táborák na školní zahradě. Ve středu si účastníci setkání v příjemném prostředí farmy Kozodoj vyzkoušeli, kolik poctivé práce se skrývá za jedním bochníkem chleba – sami umleli mouku z obilí, zadělali těsto a chleba v peci upekli. Následoval oběd na statku Bernard a poutavá prohlídka loketského hradu. Věděli jste například, že hrad Loket byl po několik let v držení pánů z Plauen?

Poslední den setkání probíhal ve znamení zručnosti, kreativity a nápadů. Popustit uzdu své fantazii dokázali účastníci v dílně tvůrčího psaní, při vytváření koláže zážitků z Karlových Varů a také během malování lázeňských pohárků.

Za krásné tři dny s němčinou děkujeme opět Euregiu Egrensis, jež tento projekt financuje. Rodičům třídy V4.A patří srdečné díky za sponzorské dary a úžasnou hostinu, kterou pro návštěvu ze Saska (i pro nás smiley) uspořádali, a všem účastníkům pochvala za vzorné chování, spolupráci a prima nápady.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout několik snímků z této akce.