Třeťáci vyjeli do Chorvatska na turistický kurz

Letošní SPORTOVNĚ-TURISTICKÝ KURZ strávili studenti 3. ročníků a septim v chorvatském Biogradu na Moru. Ubytování bylo zajištěno v kempu Soline v moderních mobilhomech. Během kurzu si žáci vyzkoušeli windsurfing, jízdu na mořském kajaku, na kterém se vydávali na přilehlé ostrovy. Kromě toho podnikali krátké vyjížďky na školních terénních koloběžkách po okolí, hráli teambuildingové hry. Na programu byl i jednodenní výlet do NP PAKLENICA, spojený s koupáním v místních tůních a vodopádech. V národním parku si studenti vyzkoušeli základy lezení a slaňování, někteří se vydali na celodenní výšlap na chatu Lugarnica. Pro zájemce se uspořádal celodenní výlet lodí po okolních ostrovech. Na své si přišli i milovníci šnorchlování  a beachvolejbalu. Třídy si mohly poměřit  vzájemné  síly v triatlonu.

V nabitém programu byl čas i na kulturu. Navštívili jsme historické centrum Zadaru a večerní zahájení sezony „ SLAVNOSTI OTVÍRÁNÍ MOŘE“ v Biogradu.

Program celého kurzu byl opravdu velmi akční a fyzicky náročný, přesto se studenti vrátili domů bez vážných zranění a plni sportovních zážitků a dojmů.

Vybrané fotografie z celé akce jsou k vidění ve fotogalerii a na nástěnce ve 2. patře.

Dana Ančincová (vedoucí kurzu)