Celostátní kolo soutěže v anglickém jazyce-Praha

Vyhlášení výsledků soutěže v anglickém jazyce na Velvyslanectví Velké Británie a Severního Irska / 22. 05. 2017 /
V pondělí 22. května se konalo slavnostní vyhlášení výsledků ústředního kola soutěže v anglickém jazyce, které proběhlo na Velvyslanectví Velké Británie a Severního Irska. Předání cen proběhlo za účasti zástupce velvyslankyně pana Agnuse Stewarta, dále za přítomnosti ředitele odboru pro mládež z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pana Mgr. Michala Urbana a za přítomnosti garanta celé soutěže Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV), v zastoupení náměstkyně profesního rozvoje a kariéry paní Mgr. Ireny Hoškové.
Soutěž v anglickém jazyce má dlouhou tradici.
Jedná se o konverzační soutěž, jejímž cílem je rozvíjet zájem žáků o studium jazyka a zvýšit úroveň komunikativního ovládání cizího jazyka u žáků středních škol.
Soutěže na školní úrovni zúčastnilo 39 335 žáků. Do okresních kol postoupilo 3 630 žáků a krajských kol se zúčastnilo 486 žáků. Samotného finále v podobě ústředního kola se pak zúčastnilo 28 nejlepších žáků ze všech středních škol v ČR. Každý kraj byl zastoupen v dané kategorii jen jedním žákem, a to vítězem krajského kola.
Vítězkou celostátního kola olympiády v AJ se stala Sofie Musková (kat IIIb) a vítězem je Matyáš Černý (kat IIIa)-oba z Prvního českého gymnázia v Karlových Varech.
K jejich vynikajícím výkonům jim blahopřejeme!