Setkání s osobností - návštěva diplomatky USA paní Beth Fernald

Ve čtvrtek 23. února se žáci 3.B vyššího gymnázia setkali v aule s paní Beth Fernald z americké ambasády v Praze při její návštěvě našeho regionu. Paní Fernald mluvila o své práci diplomatky (v Česku se zaměřuje na problematiku lidských práv). Studenti se například dozvěděli, jak se lze stát americkým diplomatem, ve kterých zemích již paní Fernald pracovala a jak se její práce různí podle charakteru dané země, či něco o programu Work and Study USA. Byl prostor i pro dotazy studentů. Celé setkání se neslo ve velmi milém a přátelském duchu a probíhalo v angličtině, což žákům umožnilo ověřit si své jazykové dovednosti v praxi. Studenti si také mohli odnést dárek v angličtině v podobě publikace o historii, zeměpisu, politickém systému USA nebo o vztahu TGM a Spojených států. Děkujeme!