Přihlásit se Pošta Strava Moodle Moodle New Bakaláři Rozvrh hodin Suplování

Fotogalerie

Starší fotografie jsou dostupné v původní fotogalerii.
Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 13. Červen 2017 - 14:22.

V SOBOTU 20. 5. 2017 SE BĚŽEL V KARLOVÝCH VARECH 4. ROČNÍK MATTONI ½ MARATONU.

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 9. Červen 2017 - 10:44.

Letošní STK strávili žáci 3. ročníků a septim v chorvatském Biogradu na Moru. 

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 5. Červen 2017 - 10:10.

Ve dnech 23. - 29. dubna 2017 se naši žáci zúčastnili poznávacího zájezdu do Anglie a Walesu. 

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 17. Květen 2017 - 13:25.

V týdnu od 7. 5. do 12. 5. proběhla druhá část partnerského projektu s holandskou školou.

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 5. Duben 2017 - 13:12.

Tři dny plné němčiny, nových kamarádů, poučení i zábavy - takový byl výměnný pobyt žáků V3.A Prvního českého gymnázia a Lessing-Gymnasium v Plauen.

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 17. Leden 2017 - 20:55.

V pondělí 16. ledna 2017 se otevřely dveře naší školy návštěvníkům z řad široké veřejnosti. Jako každý rok nás potěšil návrat bývalých studentů a příjemné bylo i setkání se studenty snad budoucími a jejich rodiči a přáteli. V dubnu se pak otevřou dveře naší školy návštěvníkům znovu, tentokrát to ale budou již pouze vážní zájemci o přijetí na PČG. Budeme vám všem držet palce!

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 19. Říjen 2016 - 12:06.

Výměna studentů s Holandskem

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 28. Září 2016 - 11:24.

V pondělí 26. 9. 2016 jsme se na PČG poprvé zapojili do oslav Evropského dne jazyků. Žáci tercií pracovali po celý den v kreativních dílnách, ve kterých si rozšiřovali své znalosti z angličtiny, francouzštiny a němčiny nebo "ochutnávali" nové jazyky jako ruštinu a slovenštinu. Zajímavostí byla dílna znakové řeči. Studenti 3. a 4. ročníku se zúčastnili prezentace "Do Německa na zkušenou" v rámci svého semináře konverzace z němčiny. 

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 4. Září 2016 - 13:40.

Ve čtvrtek 1. září se sešli noví žáci prim a studenti prvního ročníku v aule školy, aby společně s námi vstoupili do nového školního roku 2016/ 2017.

Vložil uživatel Správce webu dne 26. Květen 2016 - 18:38.
Ve dnech 16. – 22. 4. 2016 jsme v rámci školní výměny v Karlových Varech přivítali holandské studenty z městečka Groenlo. Ti nás pohostili již začátkem října minulého roku a nyní byla řada na nás. 
 
Celý týdenní program byl, podle mého názoru, velmi zajímavý jak pro Holanďany, tak i pro nás. A i když jsme některé aktivity již dobře znali a absolvovali, stále jsme nacházeli věci nové, přínosné a zábavné.
Každý účastník výměny mi jistě potvrdí, že přípravy byly dlouhé. Nákupem potravin počínaje a důkladným úklidem pokoje rozhodně nekonče.
 
Pak ale již přišla sobota a my se konečně znovu přivítali s holandskými studenty. Hned nastala také chvilka malého loučení, a to s těmi, kteří mířili dál do Kadaně, která se s námi letos do výměny zapojila. Každý si odvezl svého Holanďana domů a mohu říct, že nejvíce je zaujaly výhledy z našich oken, protože společná chatovací skupina jich byla plná.
 
Neděle patřila rodinnému dni. Velká skupina se vydala na paintball, někteří se snažili své partnery vzdělat v české historii a kultuře (což byl i můj případ) a vyrazili do parku miniatur v Mariánských Lázních. Hlavním cílem bylo ukázat našim partnerům typický český den. Ve většině případů Holanďané zjistili, že se moc neliší od toho jejich. Jen prý jíme opravdu hodně a často a všechny naše budovy v centru vypadají jako zámky.
 
V pondělí se celá skupina vydala do Prahy. Navštívili jsme výstavu Titanicu, Pražský hrad, Staroměstské náměstí a plnili Selfie tour. Poté již přišel všemi očekávaný rozchod a pro naše partnery levné nakupování. Nutno podotknout, že tak jako jsme my byli vyčerpaní z holandských kol, oni padli do postelí z celodenního chození.
 
Úterý jsme věnovali Karlovým Varům. Navštívili jsme Becherovo muzeum a objevovali historické centrum. Lépe řečeno, Češi plnili úkoly a Holanďané se ve skupinkách loudali za námi. V podvečer jsme v KV Aréně fandili HC Energii, která hrála proti Litvínovu, a znovu se potkali s kadaňskou skupinou.
 
Středa byla ve znamení kopců. Celá skupina totiž vyrazila do Krušných hor. Navštívili jsme jáchymovské muzeum, štolu, Klínovec a poté se vydali do německého Oberwiesenthalu na bobovou dráhu. 
 
Ve čtvrtek nás čekala příprava závěrečných prezentací. Poprvé tak holandští partneři viděli naši školu. Odpoledne pak každý doma připravoval nějaké typické české jídlo na společnou večeři. Nechyběly tak samozřejmě řízky v chlebu, jednohubky nebo bramborový salát. Po večeři každá skupina prezentovala svůj pohled na celý týden a zpracovaná témata před rodiči. Každý se svého úkolu zhostil jinak, někteří dobře, někteří méně. 
 
A byl tu pátek. Velké loučení. Uvědomili jsme si, že naše přátele už možná nikdy neuvidíme. Někomu to bylo líto, někdo si oddychl. Já doufám, že zůstaneme spojeni alespoň sociálními sítěmi. 
 
Závěrem bych chtěla poděkovat Mrg. L. Štatské a Mgr. Z. Vitouchové za organizaci celé výměny. Rodičům, prarodičům a ostatním členům našich rodin, kteří se ani jazykové bariéry nezalekli a poskytli místo návštěvníkům.
Výměna byla velmi podnětná, a pokud se bude v příštím roce opakovat, rozhodně by se měli zapojit ti, kteří chtějí poznat novou zemi, kulturu a navázat nová přátelství.
Účastnice výměny 2015/2016
Vložil uživatel Správce webu dne 9. Prosinec 2015 - 9:30.
Žáci kvint v letošním roce strávili jeden týden v saském městě Drážďany, kde absolvovali kurz německého jazyka pod vedením zahraničních lektorů a poznávali krásy tohoto místa.
 
Dopoledne se věnovali výuce, a odpoledne navštěvovali památky (Altstadt), obdivovali nádherná umělecká díla (Gemäldegalerie Alte Meister- Zwinger), zjistlili, jak se montují luxusní auta z dílny Volkswagen ( Gläserne Manufaktur), nahlédli do tajů fungování lidského těla i mysli (Das Deutsche Hygiene-Museum) a v kulturním skvostu jakým je Semperoper, shlédli na poslední zkoušce vybrané scény z opery Manon, která je rozlučkovým představením světoznámého baletního tanečníka Jířího Bubeníčka.
 
Ohlasy na tento týden byly od žáků veskrze pozitivní. A věříme, že kromě zdokonalení svých znalostí německého jazyka, si odnášejí i praktické zkušenosti v komunikaci v běžném životě a mnoho dalších nezapomenutelných zážitků!
 
Mgr. Z. Vitouchová a Mgr. M. Jůnová
 
Vložil uživatel Zdeňka Vitouchová dne 29. Listopad 2015 - 23:00.
Studenti Prvního českého gymnázia v Karlových Varech se za finanční podpory města Karlovy Vary zúčastnili od 3. 10. do 9. 10. 2015 výměny s nizozemskou školou S. G. Marianum Groenlo. Spolupráce obou škol trvá již řadu let a u studentů se těší velké oblibě. Stejně tomu bylo i v letošním roce, kdy se zapojilo 28 studentů. Hlavním cílem této výměny byla komunikace v cizích jazycích (angličtina, němčina) v každodenních situacích a seznámení se s životem v jiné zemi. Proto byli studenti ubytováni v rodinách svých nizozemských partnerů a stali se na jeden týden jejím opravdovým členem. K tomu patřilo i každodenní dojíždění do školy na kole, které je odlišné od způsobu dojíždění u nás a probíhá za každého počasí.
 V rámci bohatého programu strávili studenti tzv. Family day se svou novou rodinou, vyzkoušeli si různé sportovní úkoly v přírodě (např. lanovou dráhu ve stromech, stavění voru, orientační běh), navštívili Rock&Popmuseum v německém Gronau, nakoukli do tajů výroby pravého holandského sýra na místní farmě, prohlédli si hlavní město Amsterdam a jeho proslulou národní galerii Rijksmuseum. Na závěr celého pobytu studenti pořádali společnou večeři, na kterou každý přinesl nějaké typické holandské jídlo, které vlastnoručně připravil.  Po večeři byli pozváni rodiče, aby je studenti formou prezentací seznámili s průběhem celého týdne. 
Pak už jen zbývalo se rozloučit, nikdo ale neodjel s prázdnou. Studenti i učitelé si odvezli nejen spoustu nezapomenutelných zážitků, ale také navázali četná přátelství. A už teď se těší, až v dubnu 2016 přivítají své nizozemské kamarády u nás v Karlových Varech. 
 
Vložil uživatel Dušan Kondel dne 26. Červen 2015 - 8:34.

Pro řadu našich žáků je samotné studium na škole MARATON, zakončený vítězstvím – maturitou.
Ti nejlepší sportovci (běžci) se každoročně v dubnu účastní JUNIORSKÉHO MARATONU.
Letos se konal již 19. ročník. Je to největší štafetový závodu na maratonské trati pro 10-ti členná družstva studentů středních škol. Vítězové krajských kol si tak zajistí účast na pražském Volkswagen Maratonu. Naši studenti již několik let nemají v Karlovarském kraji konkurenci a jako vítězové se nominují na jeden z nejkrásnějších maratonů světa. Letos opět startovali na Staroměstském náměstí s více než 10 000 běžci, 79 národností. Účast na Pražském Maratonu je pro naše studenty nezapomenutelným zážitkem.
Poslední letošní maratonská akce se konala 23.5 2015 v Karlových Varech – Mattoni  ½ Maraton.
115 našich studentů a 4 učitelé pomáhali jako dobrovolníci. Řada našich žáků i učitelů se postavila na start  hlavního závodu nebo na start rodinného běhu.
Školu v letošním ročníku reprezentovala smíšená dívčí a učitelské štafeta.
Všem běžcům, kteří doběhli  do cíle patří velký obdiv a všem dobrovolníkům velké poděkování. Těšíme se na příští ročník!!

zapsala: Dana Ančincová

Vložil uživatel Dušan Kondel dne 12. Únor 2015 - 11:30.

V pátek 6. února byly vyhlášeny výsledky druhého ročníku esejistické soutěže v anglickém jazyce pro vyšší gymnázium - PČG Writing Challenge 2015. Letos bylo třeba shlédnout dokument "An Inconvenient Truth" a v eseji vyjádřit svůj názor na zadanou otázku. Soutěžící byli hodnoceni za jazykovou správnost, logickou strukturu, argumentaci a originalitu. Do soutěže se zaregistrovalo 26 studentů, z nichž 9 odevzdalo esej. Přestože odevzdaných esejí nebylo mnoho, vítězné práce byly vysoké kvality. Na 1. místě se umístil Adam Sadílek z V7A, na 2. místě Gabriela Randáková z V8A a na 3. místě Jakub Burda z V8A. Blahopřejeme.


Vložil uživatel Dušan Kondel dne 28. Leden 2015 - 10:35.

Třída V6.A se vydala spolu se studenty z dalších tříd 3. a 4. prosince 2014 do Vídně. 

Stránky