Přihlásit se Pošta Facebook Strava Moodle Moodle New Bakaláři Rozvrh hodin Suplování

Fotogalerie

Starší fotografie jsou dostupné v původní fotogalerii.
Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 26. Září 2017 - 15:02.

V úterý 26. 9. 2017 oslavili naši terciáni Evropský den jazyků. 

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 26. Září 2017 - 14:28.

Od úterka 19. 9. do čtvrtka 21. 9. pobývali němečtí žáci z Plavna v Karlových Varech. 

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 15. Září 2017 - 11:39.

V úterý a ve středu 5. a 6. 9. 2017 se účastnily obě primy adaptačního kurzu. Podívejte se, jak se jim dařilo. 

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 13. Září 2017 - 14:45.

Ve dnech 5. - 9. září 2017 se žáci naší školy zúčastnili zájezdu na sever Německa. 

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 4. Září 2017 - 21:44.

V pondělí 4. 9. 2017 jsme v aule školy přivítali žáky tříd V1.A, V1.B a 1.A. 

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 13. Červen 2017 - 14:22.

V SOBOTU 20. 5. 2017 SE BĚŽEL V KARLOVÝCH VARECH 4. ROČNÍK MATTONI ½ MARATONU.

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 9. Červen 2017 - 10:44.

Letošní STK strávili žáci 3. ročníků a septim v chorvatském Biogradu na Moru. 

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 5. Červen 2017 - 10:10.

Ve dnech 23. - 29. dubna 2017 se naši žáci zúčastnili poznávacího zájezdu do Anglie a Walesu. 

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 17. Květen 2017 - 13:25.

V týdnu od 7. 5. do 12. 5. proběhla druhá část partnerského projektu s holandskou školou.

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 5. Duben 2017 - 13:12.

Tři dny plné němčiny, nových kamarádů, poučení i zábavy - takový byl výměnný pobyt žáků V3.A Prvního českého gymnázia a Lessing-Gymnasium v Plauen.

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 17. Leden 2017 - 20:55.

V pondělí 16. ledna 2017 se otevřely dveře naší školy návštěvníkům z řad široké veřejnosti. Jako každý rok nás potěšil návrat bývalých studentů a příjemné bylo i setkání se studenty snad budoucími a jejich rodiči a přáteli. V dubnu se pak otevřou dveře naší školy návštěvníkům znovu, tentokrát to ale budou již pouze vážní zájemci o přijetí na PČG. Budeme vám všem držet palce!

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 19. Říjen 2016 - 12:06.

Výměna studentů s Holandskem

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 28. Září 2016 - 11:24.

V pondělí 26. 9. 2016 jsme se na PČG poprvé zapojili do oslav Evropského dne jazyků. Žáci tercií pracovali po celý den v kreativních dílnách, ve kterých si rozšiřovali své znalosti z angličtiny, francouzštiny a němčiny nebo "ochutnávali" nové jazyky jako ruštinu a slovenštinu. Zajímavostí byla dílna znakové řeči. Studenti 3. a 4. ročníku se zúčastnili prezentace "Do Německa na zkušenou" v rámci svého semináře konverzace z němčiny. 

Vložil uživatel Magdalena Jůnová dne 4. Září 2016 - 13:40.

Ve čtvrtek 1. září se sešli noví žáci prim a studenti prvního ročníku v aule školy, aby společně s námi vstoupili do nového školního roku 2016/ 2017.

Vložil uživatel Správce webu dne 26. Květen 2016 - 18:38.
Ve dnech 16. – 22. 4. 2016 jsme v rámci školní výměny v Karlových Varech přivítali holandské studenty z městečka Groenlo. Ti nás pohostili již začátkem října minulého roku a nyní byla řada na nás. 
 
Celý týdenní program byl, podle mého názoru, velmi zajímavý jak pro Holanďany, tak i pro nás. A i když jsme některé aktivity již dobře znali a absolvovali, stále jsme nacházeli věci nové, přínosné a zábavné.
Každý účastník výměny mi jistě potvrdí, že přípravy byly dlouhé. Nákupem potravin počínaje a důkladným úklidem pokoje rozhodně nekonče.
 
Pak ale již přišla sobota a my se konečně znovu přivítali s holandskými studenty. Hned nastala také chvilka malého loučení, a to s těmi, kteří mířili dál do Kadaně, která se s námi letos do výměny zapojila. Každý si odvezl svého Holanďana domů a mohu říct, že nejvíce je zaujaly výhledy z našich oken, protože společná chatovací skupina jich byla plná.
 
Neděle patřila rodinnému dni. Velká skupina se vydala na paintball, někteří se snažili své partnery vzdělat v české historii a kultuře (což byl i můj případ) a vyrazili do parku miniatur v Mariánských Lázních. Hlavním cílem bylo ukázat našim partnerům typický český den. Ve většině případů Holanďané zjistili, že se moc neliší od toho jejich. Jen prý jíme opravdu hodně a často a všechny naše budovy v centru vypadají jako zámky.
 
V pondělí se celá skupina vydala do Prahy. Navštívili jsme výstavu Titanicu, Pražský hrad, Staroměstské náměstí a plnili Selfie tour. Poté již přišel všemi očekávaný rozchod a pro naše partnery levné nakupování. Nutno podotknout, že tak jako jsme my byli vyčerpaní z holandských kol, oni padli do postelí z celodenního chození.
 
Úterý jsme věnovali Karlovým Varům. Navštívili jsme Becherovo muzeum a objevovali historické centrum. Lépe řečeno, Češi plnili úkoly a Holanďané se ve skupinkách loudali za námi. V podvečer jsme v KV Aréně fandili HC Energii, která hrála proti Litvínovu, a znovu se potkali s kadaňskou skupinou.
 
Středa byla ve znamení kopců. Celá skupina totiž vyrazila do Krušných hor. Navštívili jsme jáchymovské muzeum, štolu, Klínovec a poté se vydali do německého Oberwiesenthalu na bobovou dráhu. 
 
Ve čtvrtek nás čekala příprava závěrečných prezentací. Poprvé tak holandští partneři viděli naši školu. Odpoledne pak každý doma připravoval nějaké typické české jídlo na společnou večeři. Nechyběly tak samozřejmě řízky v chlebu, jednohubky nebo bramborový salát. Po večeři každá skupina prezentovala svůj pohled na celý týden a zpracovaná témata před rodiči. Každý se svého úkolu zhostil jinak, někteří dobře, někteří méně. 
 
A byl tu pátek. Velké loučení. Uvědomili jsme si, že naše přátele už možná nikdy neuvidíme. Někomu to bylo líto, někdo si oddychl. Já doufám, že zůstaneme spojeni alespoň sociálními sítěmi. 
 
Závěrem bych chtěla poděkovat Mrg. L. Štatské a Mgr. Z. Vitouchové za organizaci celé výměny. Rodičům, prarodičům a ostatním členům našich rodin, kteří se ani jazykové bariéry nezalekli a poskytli místo návštěvníkům.
Výměna byla velmi podnětná, a pokud se bude v příštím roce opakovat, rozhodně by se měli zapojit ti, kteří chtějí poznat novou zemi, kulturu a navázat nová přátelství.
Účastnice výměny 2015/2016

Stránky