Přijímací zkoušky nanečisto

Na žádost mnoha zájemců o studium na Prvním českém gymnáziu jsme se i v tomto roce rozhodli uspořádat v sobotu 26. 1. 2019 přijímací zkoušky nanečisto pro uchazeče z 5. a 9. tříd ZŠ. Podmínkou účasti je vyplnění elektronické přihlášky, která bude na webových stránkách školy k dispozici od 3. 1. 2019.  Náklady na zkoušky jednoho testovaného žáka činí přibližně 100 Kč – administrace (příprava a kopírování testových sešitů), provoz auly v den pracovního volna, mimořádný úklid, drobné občerstvení. Pokud chcete naší škole pomoci s pokrytím těchto nákladů, prosíme Vásabyste do 25. 1. uhradili částku 100 Kč za žáka na číslo účtu: 27-5622610287/0100. Do zprávy pro příjemce uveďte jméno a příjmení žáka.

Vánoční koncert školy

Milé studentky a milí studenti,

rádi bychom vás i vaše blízké pozvali na Vánoční koncert, který se uskuteční v úterý 18. 12. od 17 hodin v kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré RoliPřijďte si poslechnout, jak zpívá náš školní sbor a hraje školní orchestr a jak to ladí sborům prim a sekund. O příjemnou adventní atmosféru nebude nouze! Těšíme se na shledanou s vámi nejen u společného zpěvu tradičních českých koled.

Vaši učitelé :-)

Výsledky školního kola Soutěže v cizích jazycích – angličtina - 2018/19

I letos se v mikulášském týdnu (3. – 5. 12.) konala školní kola všech kategorií. A tady jsou výsledky:

Kategorie IB (primy, sekundy)

1. místo – Nguyen Thuy Duong (V2b) – 91 b.

2. místo - Kocourek Krištof (V1a) – 87 b.

3. místo – Oeding Leonard  (V1b) – 86 b.

Adventní jazykový pobyt v Plauen

Věděli byste, že část historického území Vogtland (Fojtsko) tvoří i náš ašský výběžek? Hlavním městem okresu Vogtland v Sasku je Plauen (Plavno). A právě zde se nachází naše partnerské Lessingovo gymnázium. Minulý týden (5. 12. - 7. 12.) proběhlo již páté setkání našich a německých žáků, tentokrát se do Plavna vypravila třída V3.A.

Náboj Junior 2018 - úspěch našich studentů

V pátek 23. listopadu 2018 se stala naše škola opět jedním z míst v České republice, kde probíhala matematicko-fyzikální soutěž Náboj Junior. Soutěž je určena čtyřčlenným týmům žáků druhého stupně ZŠ a odpovídajícím ročníkům gymnázia.

Dotazník pro žáky

Odbor školství Karlovarského kraje připravil pro žáky ZŠ a SŠ dotazník, vyplnění dotazníku je zcela dobrovolné a anonymní. Vyplnit do 31.1.2019 můžete ZDE.

Maturanti a všichni zájemci o studium ekonomie,

všechny informace o Vysoké škole ekonomické, Národohospodářské fakultě se dozvíte 7. prosince ve 13 45 v Zasedací místnosti .

Přednáší Lukáš Bernát.

O pohár jáchymovské mincovny

Ve dnech 3. a 4. 12.2018 se zúčastnily naše dva týmy XV. ročníku regionální dějepisné soutěže "O pohár jáchymovské mincovny". Tým ve složení Adam Kakrda a Štěpán Mikule obsadili v kategorii osmých a devátých tříd (tercií a kvart) první místo. Tým ve složení Vojtěch Stefanovič a Michal Tymr v kategorii středních škol obsadili také příčku nejvyšší. Gratulujeme!

Logická olympiáda

Dne 2. 11. 2018 proběhlo krajské kolo Logické olympiády, kterého se úspěšně zúčastnili tito studenti: Nora Prokešová, Michal Kraus, Leonard Oeding, Jan Šimek, Johanka Sadílková, Ondřej Hodač a Arťom Ňorba. Do celostátního kola, které se konalo 26.11. v Míčovně Pražského hradu, postoupili Nora Prokešová, Michal Kraus a Leonard Oeding. Všichni tři velmi úspěšně reprezentovali naši školu. Děkujeme.

Projektový den 2018

Motto: Vzdělávací proces je objevování, ne pouhé učení se pravd.

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích - angličtina

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích – angličtina (dříve Olympiády v anglickém jazyce) se bude konat v těchto termínech:

Kategorie I. B (primy a sekundy)                                           úterý     4/12/2018

Kategorie II. B (tercie a kvarty)                                              pondělí 3/12/2018

Kategorie III. A, III. B (vyšší gymnázium bez maturantů)       středa   5/12/2018

Soutěž se skládá z poslechové a ústní části. Všichni soutěžící absolvují poslechový test, po jehož vyhodnocení postoupí úspěšnější studenti do dalšího kola (ostatní se vrátí zpět do výuky). V ústní části čeká postupující studenty po stručném představení konverzace na vylosované téma (po krátké přípravě), řešení situace (pohotově bez přípravy) či u mladších studentů popis obrázku. Hodnotí se jazyková pohotovost a kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost a gramatická správnost.

Zlatí plavci

V úterý 13. 11. 2018 si naši studenti März Michal, Tesař Vojtěch, Baichabaiev Sulaiman, Řezáč Jakub, Sojma Pavel, Szmitek Jakub doplavali pro zlaté medaile, pohár a diplom. Startovali v krajském finále, kategorie V. v Aši. S konkurencí šesti nejlepších družstev Karlovarského kraje si hravě poradili. Blahopřejeme a držíme jim palce. Budou to potřebovat, protože se probojovali do republikového finále, které proběhne 28. 1. 2019 v Jindřichově Hradci.
Mgr. Miluše Potužníková

Třídní schůzky 12.11.2018

V pondělí 12. listopadu od 17 hodin se v budově školy konají třídní schůzky.

Vážení maturanti,

informační časopis společnosti SCIO k přijímacím zkouškám na vysokou školu je k dispozici u nástěnky se suplováním, nebo také v elektronické podobě na scio.cz

DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

VLČÍ MÁKY ZNOVU VE VŠECH KRAJÍCH!