PČG Writing Challenge 2018

Milí studenti vyššího gymnázia,

i letos pouze pro Vás pořádáme exkluzivní esejistickou soutěž v AJ o skvělé ceny (nový iPhone SE, předplatné časopisů v Aj, účastnický poplatek na letní akademii Discover atd.). Pokud Vám to zní "too good to be true", přesvědčte se sami. Veškeré info v příloze, na nástěnce naproti rozvrhu a ve školním bufetu :)

Přijímací zkoušky nanečisto

Na žádost mnoha zájemců o studium na naší škole jsme se rozhodli uspořádat v sobotu 27. 1. 2018 přijímací zkoušky nanečisto pro uchazeče z 5. a 9. tříd ZŠ

Vánoční koncert školy

Milé studentky a milí studenti,

rádi bychom vás i vaše blízké pozvali na Vánoční koncert, který se uskuteční příští týden v úterý 19. 12. od 18 hodin v kostele Nanebevstoupení Páně ve Staré Roli

Náboj Junior 2017

V pátek 24. listopadu 2017 se stala naše škola jedním z míst v České republice, kde probíhala matematicko-fyzikální soutěže Náboj Junior. Soutěž byla určena čtyřčlenným týmům žáků druhého stupně ZŠ a nižšího stupně gymnázia.

Den s němčinou

Naši sekundáni se v úterý 28. listopadu zúčastnili zábavného Dne s němčinou, který pořádal v Karlových Varech Goethe-Institut Praha. V rámci programu řešili zajímavé úkoly ve hře "Autobahnspiel" a jak se jim dařilo, se můžete sami přesvědčit ve fotogalerii.

Výsledky školního kola soutěže v cizích jazycích – angličtina (dříve Olympiáda v AJ) - 2017/18

Školní kola jednotlivých kategorií se konala od 4. 12. do 6. 12. 2017.

Kategorie IB (primy, sekundy)

Zúčastnilo se 33 soutěžících, 13 postoupilo do 2. kola. Maximum - 85 bodů.

1. místo – Margarita Belova (V1b) – 80 b.

2. místo - David Pohl (V2b) – 79,5 b.

3. místo – Lucie Farkašová  (V2b) – 78,5 b.

4. místo – Natálie Kořínková  (V2b) – 78 b., 5. místo -  Karla Dvořáková - 76 b., 6. až 7. místo - Dominika Stachová a Linda Zatloukalová – 74 b.

Na dalších místech (dle abecedního pořádku): Patrik Bazoni, Klára Čáslavská, Patrik Kadlec, Štěpán Kollarov, Zuzana Maďarková, Milan Macháček a Mai Vuová.

Logika po roce na Pražském hradě - doba bronzová

V pondělí 27. listopadu se opět po roce vrátila Logická olympiáda na Pražský hrad - konkrétně do Míčovny, kde Mensa České republiky pořádala republikové finále.

Svůj loňský výsledek v kategorii studentů středních škol (společné pro všechny poslední čtyři ročníky) zde vylepšila Nora Prokešová ze třídy V6.A - obsadila skvělé třetí místo! Bude v tomto trendu pokračovat i v příštích letech? Určitě bychom jí to přáli.

Mezi dalšími účastníky finále byl také Jan Šimek, opět ze třídy V6.A.

Oběma finalistům gratulujeme k výsledkům a děkujeme za reprezentaci školy.

Roboti už jdou

Již tuto středu 22. 11. 2017 se bude konat na FEL CVUT v Praze ROBOSOUTĚŽ 2017 pro středoškolské týmy.

Školní zájezd do Velké Británie

Milí studenti,
i letos pro Vás organizujeme poznávací zájezd do Velké Británie s pobytem v rodinách prostřednictvím CK Pro Travel. Tentokrát zamíříme do severního Walesu a čeká nás mnoho lákadel.

Výměna studentů s holandskou školou

Ve dnech 8. až 13. října 2017 jsme s žáky kvart, kvint a prvního ročníku vyrazili do Nizozemska na výměnný pobyt se školou Isendoorn College z Warnsveldu.

Školní kolo Olympiády v anglickém jazyce 2017/18

Školní kolo Soutěže v cizích jazycích – angličtina (Olympiády v anglickém jazyce) se bude konat v těchto termínech:
kategorie I. B (primy a sekundy)                                         úterý      5/12/2017
kategorie II. B, II. C (tercie a kvarty)                                   středa     6/12/2017
kategorie III. A, III. B (1. - 3. ročníky, kvinty - septimy)      pondělí   4/12/2017

Karina Movsesjan je nejúspěšnější mladou vědkyní Evropy

KARINA MOVSESJAN (V8.B) získala první hlavní cenu na  29. ročníku soutěže o nejlepšího mladého evropského vědce European Union Contest for Young Scientists (EUCyS) v estonském Tallinnu.

Zkoušky FCE a CAE prosinec 2017

Přemýšlíte o složení Cambridgeských zkoušek v úrovni FCE nebo CAE? Letos máte opět možnost také u nás ve škole smiley

Volno ředitele školy 29.11.2017

Z důvodu přerušení dodávky elektrické energie vyhlašuje ředitel školy na středu 29. 11. 2017 ředitelské  volno.

Podělte se o své názory v dotazníkovém šetření Univerzity Karlovy

Výzkumný tým Univerzity Karlovy hledá respondenty pro dotazníkové šetření zaměřené na souvislosti mezinárodní migrace a sociálního prostředí v Karlových Varech. Dospělé osoby mohou vyplnit online dotazník v češtině, ruštině nebo angličtině.