Přihlásit se Pošta Facebook Strava Moodle Moodle New Bakaláři Rozvrh hodin Suplování

Aktuality

Vítězové školního kola olympiády AJ

První místa v jednotlivých kategoriích obsadili:

IB (prima, sekunda): 1. Jiří Vavřík, 2. Jan Szalay, 3. Jakub Štork

IIB (tercie, kvarta): 1. Eliška Ševčíková, 2. Leo Oeding, 3. Amálie Košinová

IIA (vyšší gymnázium): 1. Ekaterina Voilukova, 2. Pavel Vevera, 3. Tereza Rokůsková

Gratulujeme! Všech devět postupuje do okresního kola, které se bude konat online 17. března a bude sestávat z poslechu a mluvení na témata, která jsou shodná se školním kolem. Soutěžící včas dostanou přihlašovací údaje.

Jak se bránit Covid-19

Informace Ministerstva zdravotnictví ČR jsou v příloze.

Štítky: 

Nabídka ČŠI pro maturanty

Žáci maturitních ročníků středních škol mohou v rámci přípravy na společnou část maturitní zkoušky využít mobilní testovací aplikaci InspIS SETmobile, která je zdarma ke stažení do chytrých mobilních telefonů a tabletů. V aplikaci jsou pořízeny elektronické verze testů z českého jazyka, matematiky a anglického jazyka připravených Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) a použitých při maturitní zkoušce v roce 2020, 2019 a 2018, a to v jarním i podzimním zkušebním období.

Štítky: 

Přijímací řízení 2021

Vážení uchazeči o studium na PČG, vážení rodiče, v příloze naleznete prezentaci, která Vás seznámí s veškerými náležitostmi letošního přijímacího řízení na naši školu. V tuto chvíli je nejdůležitějším termínem 1. březen 2021, do kdy je nutné odevzdat přihlášku poštou nebo lépe v sekretariátu školy. 

Přijímací řízení 2021.pptx

Kritéria přijímacího řízení 2021

V části Školní rok-Přijímací řízení jsou zveřejněna kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2020/21.

Vážení maturanti,

Část vysokých škol a fakult uzavírá přihlášky ke studiu již k 28. únoru 2021. Z českých vysokých škol, se tento termín týká především jedenácti fakult Univerzity Karlovy. Pro studenty, kteří letos maturují, připravil  Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus on-line 2021 akci „FAKULTY ONLINE“, kde budou mít poslední příležitost se seznámit s fakultami, které přihlášky uzavírají právě v únoru. Ke všem zúčastněným fakultám se studenti dozví aktuální informace o přihláškách, přijímacím řízení a studijních programech. Akce FAKULTY ONLINE se bude vysílat živě 18. února 2021 od 14:00 na Youtube a Facebooku „Gaudeamus veletrh vzdělání“. 

Školní kolo olympiády v němčině

Připomínám všem žákům, že už jenom do tohoto pátku (tedy do 5. 2. 2021) je možné se přihlásit do školního kola olympiády v němčině na mailové adrese hankova@gymkvary.eu. K účasti vyzýváme hlavně žáky nižšího gymnázia. Školní kolo probíhá pouze online způsobem. U žáků NG se bude jednat o popis obrázků přímo před kamerou (odpadne tedy fáze nahrávání na mobil), žáci VG budou popisovat obrázek na kameru a pořídí zvukovou nahrávku vyprávění příběhu podle obrázků. V daný den budou žáci omluveni z výuky. Čekají na vás pěkné ceny a velká možnost postupu do dalších kol!
Mgr. Eva Hanková

Absence vyučující

Z důvodu nemoci do odvolání odpadají hodiny Mgr. Hany Langley.

Štítky: 

Výtvarná soutěž Evropa v zimě

Předmětová komise VV vyhlásila v prosinci loňského roku výtvarnou soutěž Evropa v zimě. V rámci distanční výuky vzniklo spousty zajímavých prací. Nejlepší z nich již byly vybrány a jejich autoři budou oceněni po návratu do školy. V příloze si můžete přečíst výsledky a  díla si ve fotogalerii prohlédnout.  Od konce února budou práce vystaveny ve školní minigalerii. Všem zúčastněným studentům děkujeme!

Mgr. Irena Jiříková

Vážení maturanti,

vyšlo únorové číslo newsletteru určeného maturantům, jsou v něm informace o NSZ i o termínech podání přihlášky na VŠ. Více informací na https://www.scio.cz/download/newsletter_CZ_unor_21.pdf

Vážení studenti,

 zítra 26. ledna se bude konat online veletrh zaměřený na bezplatné VŠ studium v Dánsku, které probíhá v angličtině. Veletrh proběhne od 16:00 do 18:00. V případě, že se budete chtít účastnit, více informací najdete zde 

https://scandinavianstudy.cz/online-veletrh-dream-big-2021/

Zkoušky FCE a CAE únor 2021, pre-testy

Přemýšlíte o složení Cambridgeských zkoušek v úrovni FCE nebo CAE? Letos máte opět možnost vyzkoušet si zdarma pre-testy na naší škole (online na Google Classroom) a zkoušky pak skládat v únoru na Gymnáziu v Sokolově smiley

Štítky: 

Úprava učebního plánu v maturitním ročníku

Důležitá zpráva pro maturanty: dle nových doporučení MŠMT připravujeme nový učební plán pro maturitní ročník na 2. pololetí tohoto školního roku. Během několika následujících dní ho zveřejníme. Sledujte prosím aktuální zprávy na webu školy. 

Štítky: 

Aktualizovaný rozvrh videokonferencí

V příloze naleznete mírně pozměněný rozpis videokonferencí, který jsme aktualizovali k začátku nového pololetí. Sledujte prosím i zprávy na streamech svých kurzů. Účast na všech těchto online hodinách je pro žáky povinná. 

Stálý rozvrh videokonferencí (GM nebo Zoom) platný od 4. 1. 2021, aktualizace k 1. 2..pdf

 

Štítky: 

Stránky